Hlinka Gretzky Cup startuje. Do boje jdou i dva hokejisté Bílých Tygrů

07.08.2018
V noci z pondělí na úterý odstartuje v Kanadě prestižní Hlinka Gretzky Cup, tedy nově přejmenovaný Memoriál Ivana Hlinky. Česká reprezentace do 18 let vyráží do boje za obhajobou stříbra i s dvěma Tygry v sestavě, obráncem Jakubem Žůrkem a útočníkem Michalem Teplým.

Tradiční letní turnaj Memoriál Ivana Hlinky, který se až do loňska každý rok konal v Břeclavi a Piešťanech či Bratislavě, se nově přesouvá za oceán, kde by se měl nově pořádat každý sudý rok. Díky tomu bylo pozměněno také jméno akce na Hlinka Gretzky Cup. Na průběhu turnaje se ale nic nemění, také pod novým názvem přivítá nejlepší světové hokejisty v kategorii do 18 let.
Češi mají za sebou velmi vydařenou přípravu. Nejprve si v dvojutkání poradili se Švýcarskem a v poslední generálce před turnajem si vyšlápli také na loňské obhájce prvenství, na Kanadu. Právě ta přitom bude na Hlinka Gretzky Cupu tradičně patřit mezi hlavní favority. Na české výhře 4:3 se proti zámořskému výběru podíleli i oba Tygři. Michal Teplý si připsal dvě asistence, Jakub Žůrek přihrál na jeden gól.

Nyní už však čekají českou osmnáctku pouze ostré zápasy. A nemají před sebou vůbec snadný úkol! Ve skupině totiž na Hlinka Gretzky Cupu narazí na Rusko, Finsko a Spojené státy americké. Do semifinále mohou postoupit jen dva z této našlapané čtveřice, každý duel tak bude velmi důležitý.

Hned v noci na úterý vyzvou svěřenci trenéra Aloise Hadamczika v kanadském Red Deer výběr Spojených států. Těm se v minulém ročníku nepodařilo vybojovat medaili a letos by tak toto zaváhání rády napravily. Podaří se českým mladíkům na úvod turnaje americký výběr zastavit?

Česká nominace
Brankáři: Jan Škorpík, Nick Malík.
Obránci: Jan Mlčák, David Tureček, David Homola, Jakub Žůrek, Martin Hugo Haš, Jiří Suhrada, Šimon Kubíček, Daniel Poizl.

Útočníci: Jaromír Pytlík, Jonáš Peterek, Adam Raška, Martin Lang, Radek Mužík, Filip Přikryl, Michal Teplý, Marcel Barinka, Erik Čermák, Filip Koffer, Adam Najman, Martin Beránek, Matěj Toman, Pavel Novák.

Realizační tým Česka
Hlavní trenér: Alois Hadamczik
Asistenti trenéra: Radek Bělohlav a Marek Židlický
Trenér brankářů: David Kovářík
Videotrenér: Jan Procházka
Manažer: Petr Studnička
Lékař: Jaroslav Budín
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kustodi: Oldřich Kopecký a Petr Ondráček
Skupiny na Hlinka Gretzky Cupu 2018
A (Edmonton): Kanada, Švédsko, Slovensko, Švýcarsko.
B (Red Deer): USA, Rusko, Česko, Finsko.

Ze skupiny postupují pouze dva nejlepší. Týmy na třetím místě se utkají o konečnou pátou příčku, celky ze čtvrté pozice pak o sedmou.

Úterý 7. srpna:
3:00 Kanada – Švédsko (sk. A, Edmonton)
3:00 USA – Česko (sk. B, Red Deer)
23:00 Švýcarsko – Švédsko (sk. A, Edmonton)
23:00 Česko – Rusko (sk. B, Red Deer)

Středa 8. srpna:
3:00 Kanada – Slovensko (sk. A, Edmonton)
3:00 USA – Finsko (sk. B, Red Deer)
23:00 Slovensko – Švýcarsko (sk. A, Edmonton)
23:00 Finsko – Česko (sk. B, Red Deer)

Čtvrtek 9. srpna:
3:00 Švédsko – Kanada (sk. A, Edmonton)
3:00 Rusko – USA (sk. B, Red Deer)

Pátek 10. srpna:
20:00 zápas o 7. místo (Edmonton – malá hala)
23:00 1. semifinále (Edmonton)

Sobota 11. srpna:
0:00 zápas o 5. místo (Edmonton – malá hala)
3:00 2. semifinále (Edmonton)
23:00 zápas o 3. místo (Edmonton)

Neděle 12. srpna:
3:00 finále (Edmonton)

Převzato ODTUD

Aktuálně z Liberecka