Liberecké hokejisty čeká dvojzápas s Mladou Boleslaví. Uspějí Tygři na ledě svého rivala?

07.08.2018
Mladá Boleslav už v přípravě odehrála jeden zápas s Pardubicemi, který rozhodl Vladislav Houška, čímž zajistil Bruslařům vítězný vstup do nové sezóny. Středočeši mají velmi náročný program, po dvojzápasu s Libercem je čeká ještě 6 zápasů. Podobně jako Tygři zavítají Bruslaři na zahraniční turnaj, vydají se do Německa, kde se utkají s týmy tamní DEL. Kromě týmů z Německa se utkají třeba s Karagandou nebo se Slovanem Bratislava.

Po minulé neúspěšné sezóně, kdy Bruslaři skončili na 11. místě, se v klubu začaly dít velké změny. Tým opustilo 7 hráčů, mezi kterými byl například brankář Maxwell, bývalý Tygr Tomáš Urban nebo Radan Lenc s Jakubem Valským, kteří rozšířili útočné řady Bílých Tygrů. Právě Lenc hrál za Mladou Boleslav celou svou dosavadní kariéru, proto pokud do zápasu nastoupí, bude to pro něj velmi specifický debut v dresu Bílých Tygrů.
Do týmu Mladoboleslavských přišlo ale 7 posil, jmenovitě Látal a Pláněk z Hradce Králové, Skalický z Bratislavy, brankáři Kantor a Krošelj, člen širšího kádru Českého národního týmu David Šťastný ze Zlína a velezkušený Michal Vondrka z Chomutova.

Svěřenci trenéra Pešána mají s Mladou Boleslaví v posledních letech velmi dobrou bilanci, vždyť Mladá Boleslav na ledě Tygrů nevyhrála už přes 7 let! Potvrdí Liberec toto pravidlo? To se dozvíme už dnes, zápas začíná v 17:30.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Liberecka