Liberečtí kriminalisté vyšetřovali několik případů vloupání

07.11.2018
Ve druhé polovině září evidovali policisté takřka po celém Liberci množství případů, které měly mnoho společných znaků. Jednalo se o vloupání do zahradních chatek.


Pachatel během několika málo dnů stihl navštívit pět objektů napříč celým Libercem. Vloupání oznamovali poškození například v Machníně, Ostašově, ale i Ruprechticích a Františkově. Nezvaný návštěvník prakticky pokaždé rozbil nebo vypáčil okna, kterým do objektů vlezl. V některých v chatách přespal, v jiných pak snědl, na co přišel a v dalších jen odcizil nějaký alkohol a potraviny. Zanechal však po sobě množství stop, které zkušení policisté na místech vloupání nalezli a zajistili.

Netrvalo dlouho a kriminalisté prošetřující všechny tyto případy, měli jasno. Zkoumáním zajištěných stop vytanuly na povrch informace k jednomu jedinému člověku, 45letému muži z Teplicka. Muži zákona začali se svými kolegy v Teplicích okamžitě spolupracovat, i tam se 45letý lapka dopouštěl majetkové trestné činnosti. Během několika dnů poté stanul „nenechavec“ před policisty. K případům na Liberecku se doznal a policisté jej obvinili z přečinu krádež a porušování domovní svobody, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Zároveň policejní komisař podal podnět na mužovo vzetí do vazby.

Škoda, kterou vloupáními do zahradních chatek v Liberci způsobil, dosáhla téměř 14tisíc korun.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Liberecka