Na Albrechťáku došlo k řetězové nehodě, havarovalo zde šest aut

10.10.2018
V pondělí 8. října došlo k dopravní nehodě několika vozidel na kopci zvaném Albrechťák. Proslulý předěl mezi Libercem a malebným Frýdlantskem, který je znám mezi řidiči, především v zimních měsících jako lokalita, která neodpouští chyby, opět nezklamal. Připisovat však podíl viny právě a jen geologickém útvaru by bylo velice nefér. To řidiči mohou za kolizní situace a dopravní nehody, ke kterým na kopci dochází. I tentokráte byl na vině lidský faktor.

Krátce před patnáctou hodinou předjížděl kolonu vozidel, ve směru z Liberce na Frýdlant, řidič Seatu Leon. Řidič však pravděpodobně neodhadl délku pomalu jedoucí kolony a nebyl tak již schopen bezpečně se mezi vozidla zařadit. Následovala totiž velmi rychle se blížící prudká zatáčka. A tak Leon vjel před Škodovku, před níž se do svého pruhu pokusil zařadit. Jenže řidič předjetého automobilu již nestačil včas zareagovat a i přes sešlápnutý brzdový pedál do Leonu naboural. A řetězová reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Do Škodovky trčící z Leonu nabouralo Toledo, jehož řidič také nestihl na situaci včas zareagovat. A tak již trčelo Toledo ze Škodovky a Škodovka z Leonu. K trčení se přidala i další vozidla. K poslednímu zatím trčícímu se blížil Renault. Řidič však okamžitě zareagoval. Situaci bryskně vyhodnotil jako kolizní a prudce sešlápl brzdový pedál. Povedlo se a Renault zastavil před Toledem, aniž by jej snad i jen ovanul. Šťastný řidič řekli byste? Jen do příjezdu dalšího auta. Řidička jedoucí za Renaultem takové štěstí neměla a i přes intenzívní brzdění zareagovat nestačila. Absence bezpečné vzdálenosti tak mohla za to, že náhle i Škodovka trčela z Renaultu. Do té doby nepoškozený Renault však vlivem nárazu a setrvačnosti pokračoval dále a to až do té doby, než i on trčel ze zadní části před ním trčícího Toleda. Řada byla uzavřena a všichni trčeli ze všech, samozřejmě kromě prvního z vozů.

Snad jen vlivem náhody nebyl při této řetězové dopravní nehodě nikdo zraněn. Předběžná výše škody byla prozatím odhadnuta na více jak sto tisíc korun.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Liberecka