Na Liberecku řádil silný vítr. V Hejnicích poškodil střechu školky

12.10.2018
Včerejší den sice přinesl teplé počasí s letními teplotami, ale zároveň začal vanout silnější vítr. Nejvíce to pocítili obyvatelé Libereckého kraje.

Když dnes ráno přišli zaměstnanci hejnické základní školy do práce, zjistili, že vítr silně poškodil střechu, poté co na ní spadl strom. Rodiče však mohli ráno své děti do školky přivést, protože je umístili do prostor, které jsou nepoškozené. Poškozenou střechu má kvůli větru i hejnická škola.

Hasiče však silný vítr zaměstnával už od včerejšího večera. Především v libereckém a českolipském okrese. „Popadané stromy jsme odstraňovali i v Raspenavě nebo Jindřichovicích pod Smrkem,” uvedla krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Např. v Zákupech u České Lípy museli hasiči zajistit uvolněnou dvoumetrovou plechovou ceduli. „Uvolnila se z fasády domu a ohrožovala kolemjdoucí,” dodala Bílková.
Silný vichr včera dokonce zastavil i provoz lanovky na Ještěd.

I během dneška by měl foukat silnější vítr, k večeru však bude slábnout.

Češi a Moravané se mohou nadále těšit z teplého počasí, které potrvá ještě celý týden. Teploty se budou pohybovat mezi 20 - 25 stupni Celsia. Ráno se však mohou ojediněle vyskytovat mlhy.

Aktuálně z Liberecka