Zloděj vykradl ordinaci praktického lékaře v Ruprechtické ulici

23.10.2018
Ilustrační foto
Policisté z obvodního oddělení Liberec - Centrum pátrají po neznámém návštěvníkovi, který v zavírací době od 18. do 20. října 2018 navštívil v Liberci, ulici Ruprechtická ordinaci praktického lékaře. Návštěvník, možná pacient, byl tak nedočkavý, že ho nezastavila ani ochranná mříž okna ordinace. Tu za užití násilí překonal a oknem se dostal do objektu. V sesterně následně odcizil z kovové plechové přenosné pokladny finanční hotovost. Dále v ordinaci praktické lékařky vzal záložní disk k počítači a také další plechovou pokladnu s penězi. Kromě toho si odnesl i bloky s recepty a některé léky v podobě tablet i ampulí. Pachatel nenechal bez povšimnutí ani druhé okno v přízemí, kterým se dostal do archivu ordinace. Tuto místnost prohledal, ale z této již nic neodcizil. Svým jednáním způsobil ordinaci škodu za bezmála 22 tisíc korun.

V daném případu již policisté zahájili šetření k přečinu "krádeže" a "poškození cizí věci" a nejen po pachateli, ale i po odcizených věcech nyní pátrají. Nyní budou vyhodnocovat zajištěné stopy a provádět operativní šetření za účelem objasnění, kdo má tuto krádež na svědomí.

V tuto chvíli může policistům pomoci i samotná veřejnost. V případě, že si někdo z občanů v době od 22,30 hodin dne 18. října do 09,15 hodin dne 20. října 2018 všiml u budovy s ordinací pohybu podezřelých osob, ať prosím kontaktuje policisty prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158 nebo přímo na obvodním oddělení Liberec - Centrum.

V případě dopadení hrozí pachateli až dvouletý pobyt za mřížemi.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Liberecka